SVEN PALMQVIST, vas, glas, Orrefors. "Kraka", signerad och numrerad.
Dekor av rutnät med små luftbubblor mot blå fond. Signerad ORREFORS Kraka Nr 349 Sven Palmqvist. Höjd 20 cm.
Repor. Kalkavlagringar invändigt.