GLASSERVIS, 53 delar, 1800-talets slut.

13 champagnestrutar,
14 vinglas,
14 selterglas,
9 starkvin,
3 karaffer,

Bruks- och åldersbetingat slitage. 2 champagnestrutar med fotnagg,
1 vinglas med fotnagg, 1 vinglas med nagg vid mynningen,
1 starkvinsglas med nagg vid foten, 3 selterglas med nagg vid mynningen. Karaffernas lockknoppar med nagg.

Utropspris
8 000 SEK