KARTOR FRÅN BÖCKER, 5 st, 1800-tal.

"Iceland" inkl "Sweden & Norway" samt "Southern Italy" från Betts's Family Atlas. "India", "United States, North America", från boken James Wyld's Atlas of the World. "Southafrica" från Thomson's General Atlas. Bladmått 33 x 25,5 cm - 35,5 x 53,5 cm.

Fläckar. Kantskador. Gulnade. Enstaka hål.

Utropspris
1 500 SEK