VÄXTPLANSCHER, fyra stycken, kolorerade gravyrer, 1700-tal.

"Primula elatior" (dagmått ca 24,5 x 18,5 cm), "Leonurus Cardiaca" (dagmått ca 25 x 19 cm), "Nymphaea alba" ( dagmått ca 24,5 x 19 cm), "Veronica Beccabunga" (dagmått 24,5 x 19 cm).

Åldersbetingat slitage. Ej examinerad ur ram. En med mindre vågigt papper.

Utropspris
5 000 SEK