SPEGEL. Barockstil, 1800-talets andra del.

Förgylld och svart. Rak form med rik plastisk dekor. Uppsvängt genombrutet krön med dekor av eklöv. Ram med tryckta glasbilder. 158 x 92.

Slitage. Skadad. Orent glas.

Utropspris
2 500 SEK