Målad trähylla med sju större och fyra mindre glasskäppor samt tre burkar med plåtlock. Brickmärkt. Bredd 76 cm, djup 22 cm, höjd 24 cm.
Två större skäppor ej Reda. Bruksslitage. Ett flertal nagg. Spricka.