Design
946163

NILS JONSSON, sideboard, "Trio", Troeds, Bra Bohag, Bjärnum, 1900-talets andra hälft.

Fanerat med teak. Två skjutbara dörrar med bakomliggande hyllplan. Mittendel med fem lådor. Brännmärkt. Bredd 191, djup 45, höjd 79 cm.

Slitage. Smärre fläckar och repor.

Utropspris
4 000 SEK