KAFFE- och TESERVISDELAR, 44 st, porslin, Lomonosov, Ryssland 1900-tal, Sovjetiska stämplar.

Förgylld dekor på koboltblått botten.
15 tekoppar med fat
12 kaffekoppar med fat (extra fat medföljer)
13 assietter, 18 cm
1 st mjölkkanna, 11 cm
1 st sockerskål, 12 cm
1 st kakfat, 21 cm
1 st kaffekanna, 16 cm

Slitage.

Utropspris
3 000 SEK