HUGO SIMBERG, etsning, signerad i plåten 1914.
"I skymningen", föreställer Anni Simberg, konstnärens fru. 22,9x16,1 cm.
Gulnad. Ej ramad.
Konstnärens familj.
H. Malme nr. 251.