SPEGEL SAMT KONSOLBORD, gustaviansk stil, omkring 1900-talets mitt.

Förgylld, bronserad och målad dekor. Skiva av kolmårdsmarmor. Bordets bredd 64, djup 28,5, höjd 76, spegeln 157 x 67 cm.

Slitage. Dekorbortfall. Skivan med obetydligt nagg.

Utropspris
6 000 SEK