Smycken
95785

PARTI SMYCKEN, 7 delar, metall, markasiter och paste, 1900-tal.

Brosch samt ett par skospännen med markasiter, l 6-8. Hänge samt 2 broscher med paste, l 2-3,5. Armring, diam 6. Halsring, diam 13.

Slitage. Marksiter saknas.

Utropspris
800 SEK