Ferdinand Hodler

(Schweiz, 1853-1918)
Ferdinand Hodler
(Schweiz, 1853-1918)

FERDINAND HODLER, litografi, signerad och märkt 38. 1908/13.

"Der Holzfäller". Bildstorlek 59,5 x 40 cm.

Smärre slitage. Veck. Märkbart veck. Ej examinerad ur ram.

Utropspris
500 EUR