FERDINAND HODLER

Litografi, signerad och märkt 38. 1908/13.

"Der Holzfäller". Bildstorlek 59,5 x 40 cm.

Konditionsrapport

Smärre slitage. Veck. Märkbart veck. Ej examinerad ur ram.

Placering
Stora Robertsgatan 4, 00120 Helsingfors - T8

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 500 EUR

    Slutpris

    300
    EUR
    2 887 SEK
    353 USD

    Budhistorik (5 bud)
    420 okt 10:05300EUR
    Acceptpris på 300 EUR uppnåddes
    420 okt 10:05201EUR
    319 okt 22:3865EUR