Design
960434

FONDUESET samt SKÄRBRÄDA, Digsmed samt Nissen, Danmark, 1900-talets andra hälft.

Serveringsbricka, märkt Nissen, danmark.
Sex skålar med gryta och brännare.
Skärbräda, med kniv, längd 68,5 cm.
Fonduebestick, 8+6 st, medföljer.
Höjd 33 cm. Diameter ca 35 cm.

Slitage, märken, fläckar, smuts.

Utropspris
2 500 SEK