TUBKIKARE, 3 st, 1800-/1900-tal.

Två tubkikare, mässing och läder, utdragna längd 41 och 51 cm. Pockescope, Wollensac-Rochester, USA, längd 10 cm.

Bruksslitage. Något anlupna. Bucklor.

Utropspris
1 500 SEK