SALUTKANONER

Ett par "Vasa 1628" Svensk Metallkonst AB, Karlskrona, 1900-talets slut.

Kopior av kanoner från skeppet Vasa. I orginalkartong. Längd ca 30 cm

Konditionsrapport

Rester av viss krutrök. Obetydigt slitage.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - L23

Kontakta ansvarig katalogiserare

Andreas Knutsson

Andreas Knutsson

+46-722 416922
andreas.knutsson@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 4 000 SEK

    Slutpris

    3 100
    322 EUR
    380 USD

    Budhistorik (9 bud)
    6A12 okt 13:583100SEK
    712 okt 13:582900SEK
    610 okt 20:222700SEK
    Acceptpris på 2 000 SEK uppnåddes