971411

STOL, Olof Kettunen, tillverkare J. Merivaara, 1900-talets mitt.

Fast stoppad klädsel, metallben. Armlän med tvinnad plast. Spår av tillverkarens etikett. Bredd 67 cm, sitthöjd ca 42 cm, total höjd 72 cm.

Bruksslitage.

Utropspris
300 EUR
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist design
+358 (0)40 1284 977

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13