RAM, trä. Rokokostil, möjligen 1700-tal.

Förgylld och bronserad. Snidad dekor med rocailler i hörnen. Kartusch på krönet. Med senare spegelglas. Yttermått 46x57,5 cm. Innermått 29x39 cm.

Nagg.

Utropspris
3 000 SEK