TUMLARE, 3 st, silver, bl a Nyköping och Eskilstuna 17/1800-tal.

Johan Jacob Ulfsberg, Nyköping (1793-1824). Lars Öberg, Eskilstuna 1789. En med otydl stämplar. Diam 6. Tot vikt 38 g.

Bucklor. Den senare med flera bristningar.

Utropspris
2 000 SEK