SAMLING HÄFTEN/BÖCKER, 7 st, bland annat Beskrifning om Swenska hemman och lägenheter af Barthold Nyström 1784.

Samling af Placater , förordningar, Manifesteroch på bud, samt andre allmänna handlingar... Första delen, andra upplagan 1808-1812 Trycket i Helsingfors 1831.
Samling af Placater , förordningar, Manifesteroch på bud, samt andre allmänna handlingar... Tredje delen 1817-1820. Tryckt i Åbo 1823.
Lagfarenhets-bibliothek , tredje delen. Tryckt hos Anders Zetterberg 1799. Samling af Kongl. Maj.ts Rådige Bref och Refolutioner.... Utgiven af Carl Edvardsson Planck. Tryckt 1795. Samling af Landtmäteri Författningar... Utgiven av C.E Enagrius 1808.
Beskrifning om Swenska hemman och lägenheter af Barthold Nyström Tryckt hos Pet. Hesselberg 1784.
Samling af Keiserlige Åbo Hof-Råtts sedan den 15 Maji 1787 till och med den februarii 1808. Tryckt hos J.C. Frenckell & Son 1821 Åbo.

Märken. Slitage. Fläckar.

Proveniens

Nordenswan.

Utropspris
2 000 SEK