LJUSSTAKAR, ett par, mässing och alabaster, gustaviansk stil, 1800-tal.

Räfflad pelare. Urnformad ljuspipa med dekor av girlander. Alabaster sockel. Höjd 17 cm.

Ytskikt med slitage. Nagg. En med lagning.

Utropspris
1 500 SEK