BORDSDEKORATION samt RÖKELSEKAR, brons, empirstil, 1800-tal.

Bordsdekoration i form av putto och bevingad man i båt. Rökelsekar på tre ben i form av delfiner, med lös skål samt genombrutet lock. Höjd 11- 21 cm.

Bruksskick. Dekorbortfall. Smärre skador. Båtens segel något löst.

Utropspris
3 000 SEK