SALONGSGRUPP, 4 delar, Thailand, 1900-talets första hälft.

Soffa, bord samt ett par karmstolar. Betsat ädelträ. Skuren dekor av elefanter. Soffa samt karmstolar med fast stoppad rygg och sits. Klädsel av skinn. Sitthöjd ca 43 cm. Soffans längd 190 cm. Bordets diameter 77, höjd ca 77 cm.

Slitage. Repor. Torrsprickor. Smärre färgbortfall. Lagning.

Utropspris
8 000 SEK