Kan inte nå servern

Konst

Kategorin konst innehåller ett brett utbud av måleri, fotografi, grafik och skulptur. Här kan du bekanta dig med både internationellt kända konstnärer som Pablo Picasso, Joan Miró och Marc Chagall och välbekanta svenska namn som Carl Larsson, Sigrid Hjertén och Isaac Grünewald. Innehållet spänner över flera konsthistoriska perioder och visar... Läs mer

 
22 föremål
Takashi Naraha, Utan titel.
1d 7 tim
Takashi Naraha, Utan titel.
Aktuellt bud
6 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Sven Lundqvist, Sittande figur.
7d 11 tim
Sven Lundqvist, Sittande figur.
Aktuellt bud
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
José Luis Sanchez, Utan titel.
6d 10 tim
José Luis Sanchez, Utan titel.
Aktuellt bud
400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ruth Milles, "Flitiga Kajsa".
3d 12 tim
Ruth Milles, "Flitiga Kajsa".
Aktuellt bud
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Gunnar Hansson, skulptur, fisk.
5d 15 tim
Gunnar Hansson, skulptur, fisk.
Aktuellt bud
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Kjartan Slettemark, Utan titel.
5d 11 tim
Kjartan Slettemark, Utan titel.
Aktuellt bud
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Dekorativ skulptur 1900-tal.
4d 13 tim
Dekorativ skulptur 1900-tal.
Aktuellt bud
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Joseph Simon Boholm, skulptur.
1d 9 tim
Joseph Simon Boholm, skulptur.
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Mor med barn.
6d 9 tim
Mor med barn.
Inga bud
Utropspris
8 000 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.