Kan inte nå servern

Konst

Kategorin konst innehåller ett brett utbud av måleri, fotografi, grafik och skulptur. Här kan du bekanta dig med både internationellt kända konstnärer som Pablo Picasso, Joan Miró och Marc Chagall och välbekanta svenska namn som Carl Larsson, Sigrid Hjertén och Isaac Grünewald. Innehållet spänner över flera konsthistoriska perioder och visar... Läs mer

 
17 föremål
Axel Lind, Böljande hav.
6d 5 tim
Axel Lind, Böljande hav.
Aktuellt bud
4 200 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Petter Zennström, Fåglar.
2d 9 tim
Petter Zennström, Fåglar.
Aktuellt bud
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Holländsk skola, 1700-tal, Fiolspelare.
1d 7 tim
Holländsk skola, 1700-tal, Fiolspelare.
Aktuellt bud
300 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Berndt Wennström, "Hållplats III".
6d 6 tim
Berndt Wennström, "Hållplats III".
Aktuellt bud
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Stevie Dix, "Rebus 5".
7 tim 19m
Stevie Dix, "Rebus 5".
Aktuellt bud
17 500 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Ardy Strüwer, "Nuage Bleu" (En France).
6d 6 tim
Ardy Strüwer, "Nuage Bleu" (En France).
Aktuellt bud
900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Evert Lundquist, "De gamla husen".
1d 8 tim
Evert Lundquist, "De gamla husen".
Aktuellt bud
4 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Okänd konstnär, Läsande man.
2d 12 tim
Okänd konstnär, Läsande man.
Aktuellt bud
400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Petter Zennström, "Två".
1d 8 tim
Petter Zennström, "Två".
Aktuellt bud
300 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Viktor Sparre Smith, "Måne over byen".
1d 7 tim
Viktor Sparre Smith, "Måne over byen".
Aktuellt bud
7 500 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.