Kan inte nå servern

Konst

Kategorin konst innehåller ett brett utbud av måleri, fotografi, grafik och skulptur. Här kan du bekanta dig med både internationellt kända konstnärer som Pablo Picasso, Joan Miró och Marc Chagall och välbekanta svenska namn som Carl Larsson, Sigrid Hjertén och Isaac Grünewald. Innehållet spänner över flera konsthistoriska perioder och visar... Läs mer

 
31 föremål
Ann-Marie Bäck, "Sommartid".
14 tim 13m
Ann-Marie Bäck, "Sommartid".
Aktuellt bud
2 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Ylva Ceder, Interiör.
6d 18 tim
Ylva Ceder, Interiör.
Aktuellt bud
4 500 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Madeleine Pyk, "Berguv".
3d 20 tim
Madeleine Pyk, "Berguv".
Aktuellt bud
7 200 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Pelle Åberg, Utanför tobaksaffären.
13 tim 52m
Pelle Åberg, Utanför tobaksaffären.
Aktuellt bud
2 900 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Olof Hermelin, Fjällandskap.
2d 23 tim
Olof Hermelin, Fjällandskap.
Aktuellt bud
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ikon, Ryssland, 1800-tal.
5d 22 tim
Ikon, Ryssland, 1800-tal.
Aktuellt bud
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Axel Borg, Liggande älg.
2d 23 tim
Axel Borg, Liggande älg.
Aktuellt bud
3 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Sven X:et Erixson, Sparken.
6d 18 tim
Sven X:et Erixson, Sparken.
Aktuellt bud
15 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Einar Forseth, Vinterbild.
5d 21 tim
Einar Forseth, Vinterbild.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Leida Rives-Elfvén, "Grått Tema".
2d 19 tim
Leida Rives-Elfvén, "Grått Tema".
Aktuellt bud
3 600 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Evert Lundquist, "Urna".
3d 18 tim
Evert Lundquist, "Urna".
Aktuellt bud
11 000 SEK
Utropspris
18 000 SEK
Ikon, Ryssland, omkring 1900.
5d 21 tim
Ikon, Ryssland, omkring 1900.
Aktuellt bud
2 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Jakob Weidemann, Utan titel.
3d 19 tim
Jakob Weidemann, Utan titel.
Aktuellt bud
6 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Leif Engström, Utan titel.
5d 23 tim
Leif Engström, Utan titel.
Aktuellt bud
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Evert Lundquist, Stående man.
3d 18 tim
Evert Lundquist, Stående man.
Aktuellt bud
6 900 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.