Kan inte nå servern

Diverse

Den omfångsrika kategorin Diverse innehåller vitt skilda kulturföremål av olika material och från alla epoker. Ofta bär de på en intresseväckande historia. Genom att göra ett eget urval av äldre konst- och bruksföremål skapar du ett personligt och unikt hem.

 
24 föremål
Eldskärm, omkring 1900.
1 tim 47m
Eldskärm, omkring 1900.
Aktuellt bud
750 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Tobacciana, 4 delar, 1900-tal.
2 tim 5m
Tobacciana, 4 delar, 1900-tal.
Aktuellt bud
2 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Skedar, 4 st, samiskt hantverk.
3 tim 23m
Skedar, 4 st, samiskt hantverk.
Aktuellt bud
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Obelisker, ett par, 1900-tal.
22 tim 51m
Obelisker, ett par, 1900-tal.
Aktuellt bud
2 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Esse Poggats, käpp.
1d 1 tim
Esse Poggats, käpp.
Aktuellt bud
300 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Leica, M3 no. 1001185, 1960.
2d 22 tim
Leica, M3 no. 1001185, 1960.
Aktuellt bud
10 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Bokstöd, ett par, 1900-tal.
3d
Bokstöd, ett par, 1900-tal.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Jardiniere, nysilver, 1900-tal.
4d 20 tim
Jardiniere, nysilver, 1900-tal.
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Kandelabrar, ett par, jugend, tidigt 1900-tal.
4d 21 tim
Kandelabrar, ett par, jugend, tidigt 1900-tal.
Aktuellt bud
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Praktskål på fot, omkring år 1900.
5d 16 tim
Praktskål på fot, omkring år 1900.
Aktuellt bud
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.