Kan inte nå servern
Temaauktioner online
Madeleine Pyk – en samling F769
Auktion:
The Eclectic Collection F772
Auktion:
Helge Dahlman F782
Auktion:
Birds by Toikka – Part 2 F728
Auktion:
En privat samling handknutna bruksföremål från Persien E1309
Auktion:
Silver Linings E1279
Auktion:
Chalet Interiors E1217
Auktion:
Liveauktioner
Contemporary Art & Design 670
Auktion: 21−22 april 2026
Important Timepieces 671
Auktion: 21 april 2026
Modern Art & Design 672
Auktion: 20−21 maj 2026
Important Spring Sale 673
Auktion: 10−12 juni 2026

Diverse

Den omfångsrika kategorin Diverse innehåller vitt skilda kulturföremål av olika material och från alla epoker. Ofta bär de på en intresseväckande historia. Genom att göra ett eget urval av äldre konst- och bruksföremål skapar du ett personligt och unikt hem.

 
22 föremål
Bageriskylt, omkring 1900.
3d 16 tim
Bageriskylt, omkring 1900.
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bordslampa.
5d 16 tim
Bordslampa.
Aktuellt bud
550 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Dunhill tändare.
6d 10 tim
Dunhill tändare.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Fartygsmodell, 1900-tal.
1d 13 tim
Fartygsmodell, 1900-tal.
Aktuellt bud
1 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Obelisker, ett par, 1900-tal.
14 tim 14m
Obelisker, ett par, 1900-tal.
Aktuellt bud
2 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.