Kan inte nå servern

Diverse

Den omfångsrika kategorin Diverse innehåller vitt skilda kulturföremål av olika material och från alla epoker. Ofta bär de på en intresseväckande historia. Genom att göra ett eget urval av äldre konst- och bruksföremål skapar du ett personligt och unikt hem.

 
29 föremål
Tobacciana, 4 delar, 1900-tal.
7d 1 tim
Tobacciana, 4 delar, 1900-tal.
Aktuellt bud
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Dunhill tändare.
1d 21 tim
Dunhill tändare.
Aktuellt bud
1 750 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Georg Jensen, ljusstake, kaffekanna, vas.
2d 23 tim
Georg Jensen, ljusstake, kaffekanna, vas.
Aktuellt bud
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Appliquer ett par Louis XV-stil 1900-tal.
5d 2 tim
Appliquer ett par Louis XV-stil 1900-tal.
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Wienerbrons, omkring år 1900.
2d 23 tim
Wienerbrons, omkring år 1900.
Aktuellt bud
900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bordslampa.
1d 2 tim
Bordslampa.
Aktuellt bud
750 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bokstöd, ett par, 1900-tal.
5d 20 tim
Bokstöd, ett par, 1900-tal.
Aktuellt bud
50 EUR
Utropspris
250 EUR
Eldskärm, omkring 1900.
7d 1 tim
Eldskärm, omkring 1900.
Aktuellt bud
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Skedar, 4 st, samiskt hantverk.
7d 2 tim
Skedar, 4 st, samiskt hantverk.
Aktuellt bud
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Brickor ett par Firma Svenskt Tenn.
7d
Brickor ett par Firma Svenskt Tenn.
Aktuellt bud
333 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.