Kan inte nå servern

Diverse

Den omfångsrika kategorin Diverse innehåller vitt skilda kulturföremål av olika material och från alla epoker. Ofta bär de på en intresseväckande historia. Genom att göra ett eget urval av äldre konst- och bruksföremål skapar du ett personligt och unikt hem.

 
24 föremål
Obelisker, ett par, 1900-tal.
5d
Obelisker, ett par, 1900-tal.
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Tobacciana, 4 delar, 1900-tal.
4d 4 tim
Tobacciana, 4 delar, 1900-tal.
Aktuellt bud
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Bokstöd, ett par, 1900-tal.
2d 22 tim
Bokstöd, ett par, 1900-tal.
Aktuellt bud
50 EUR
Utropspris
250 EUR
Brickor ett par Firma Svenskt Tenn.
4d 3 tim
Brickor ett par Firma Svenskt Tenn.
Aktuellt bud
333 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Skedar, 4 st, samiskt hantverk.
4d 5 tim
Skedar, 4 st, samiskt hantverk.
Aktuellt bud
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Georg Jensen, ljusstake, kaffekanna, vas.
2 tim 12m
Georg Jensen, ljusstake, kaffekanna, vas.
Aktuellt bud
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Wienerbrons, omkring år 1900.
2 tim 38m
Wienerbrons, omkring år 1900.
Aktuellt bud
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Eldskärm, omkring 1900.
4d 3 tim
Eldskärm, omkring 1900.
Aktuellt bud
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.