Vas, 1900-talets första hälft slipat glas.
1m 10s
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Matta dubbelsidig 1900-talets mitt ca 236x156 cm.
3m 10s
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Louis Vuitton, väska, "Brera".
5m 10s
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Taklampa, Swedish Modern, 1930/1940-tal.
9m 10s
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Dunhill tändare.
11m 10s
Dunhill tändare.
1 750 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Mr Brainwash (Thierry Guetta), Baloon Girl.
13m 10s
33 333 SEK
Utropspris
80 000 SEK