200 föremål
Bordslampor, ett par, Bergboms.
4d 17 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Tom Dixon, pall, "Fan", samtida.
4d 20 tim
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Kjell Engman, vas, Kosta Boda.
5d 20 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Barpallar, 4 st, Johanson Design.
5d 22 tim
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Soffbord, ett par, Minotti.
6d
Soffbord, ett par, Minotti.
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Tom Dixon, golvlampa, "Jack light", 1900-talets slut.
6d
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Yngve Ekström, fåtölj, "Lamino", Swedese.
6d
1 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Fåtöljer, ett par, 1940-tal.
6d 21 tim
Fåtöljer, ett par, 1940-tal.
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Soffa, Jio Möbler.
6d 21 tim
Soffa, Jio Möbler.
Inga bud
Utropspris
12 000 SEK
Taklampa, Swedish Modern, Orrefors, 1940-tal.
7d
800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Kaj Franck, vas, Nuutajärvi Notsjö.
7d
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK