Design – tidlösa och ikoniska möbler samt föremål

Rum med nordisk design

Föremål i fokus

159 föremål
Bertil Vallien, skulptur, Kosta Boda.
5d 22 tim
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Lisa Larson, figuriner, 3 st, Gustavsberg.
1d 2 tim
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Hallmöbel 2 dlr Luxus sent 1900-tal.
2d 2 tim
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Soffa, "Charles", Jio möbler, samtida.
4d 2 tim
5 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Stol, 1900-talets första hälft.
2d 2 tim
120 EUR
Utropspris
250 EUR
Skåp  1900-talets mitt.
3d 5 tim
Skåp 1900-talets mitt.
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffa, Swedish Modern, 1900-talets mitt.
1d 5 tim
38 500 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Taklampa, 1900-talets mitt.
2d 2 tim
Taklampa, 1900-talets mitt.
470 EUR
Utropspris
600 EUR
Eichholtz, soffbord, 4 st "Tortona".
5d 2 tim
7 500 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Nordiska Kompaniet, matbord, "Lovö", 1940-tal.
1d 3 tim
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK