Design – tidlösa och ikoniska möbler samt föremål

Rum med nordisk design

Föremål i fokus

94 föremål
Bordsur, Imhof, 1900-talets mitt.
1d 3 tim
450 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Vägglampa, Murano, Italien, samtida.
1 tim 42m
6 700 SEK
Utropspris
7 500 SEK
Vägglampor, ett par, 1900-talets mitt.
28m 34s
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Fåtölj, 1900-talets första hälft.
2d
14 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Soffa, Swedish Modern, 1900-talets mitt.
4d 2 tim
11 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Nordiska Kompaniet, matbord, "Lovö", 1940-tal.
4d
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Wilke Adolfsson, vas, graal.
4d 2 tim
Wilke Adolfsson, vas, graal.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Kaj Franck, vas, Nuutajärvi Notsjö.
7d 2 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Barpallar, 4 st, Johanson Design.
6d
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Åke Nilsson, soffa, "Roma", Dux 1970-tal.
1d 1 tim
12 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Vitrinskåp, samtida.
6d
Vitrinskåp, samtida.
Inga bud
Utropspris
6 000 SEK