Silver

I kategorin silver finner du allt från intressant barocksilver från 1600-talets början till silver från rokokon och den gustavianska tiden av klassiska mästare ​så som Ronander och Zethelius. Du hittar även ​mer moderna silverobjekt av ​ skandinaviska formgivare så som Wiwen Nilsson, Georg Jensen och Tapio Wirkkala. Ljusstakar, fat, bestick,... Läs mer

18 föremål
Fat, 3 st, sterlingsilver, Peru, 1900-tal.
1d 12 tim
10 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Silver, 3 delar, Sverige.
5d 14 tim
Silver, 3 delar, Sverige.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK