Kan inte nå servern

Grafik

Avdelningen grafik omfattar verk på papper i de flesta olika trycktekniker från närmare fem århundraden. Här möter vi stora internationellt kända namn men till något mer modesta priser. Inom kategorin finns äldre grafiska metoder som litografier, träsnitt, etsningar och mer moderna tekniker som t.ex. serigrafier.

 
15 föremål
Lauri Ahlgrén, "Lidon tuntematon".
5 tim 51m
Lauri Ahlgrén, "Lidon tuntematon".
Aktuellt bud
130 EUR
Utropspris
200 EUR
Päivi Lempinen, Tält.
1d
Päivi Lempinen, Tält.
Aktuellt bud
50 EUR
Utropspris
200 EUR
"Maisema-aihe" (Landskapmotiv).
1d
"Maisema-aihe" (Landskapmotiv).
Aktuellt bud
120 EUR
Utropspris
250 EUR
Kuutti Lavonen, "Hiljainen".
2d 6 tim
Kuutti Lavonen, "Hiljainen".
Aktuellt bud
1 150 EUR
Utropspris
800 EUR
Anders Zorn, "Byst".
4d 5 tim
Anders Zorn, "Byst".
Aktuellt bud
350 EUR
Utropspris
400 EUR
Unto Koistinen, Kvinnosällskap.
4d 5 tim
Unto Koistinen, Kvinnosällskap.
Aktuellt bud
200 EUR
Utropspris
300 EUR
Anders Zorn, "Dalarö".
4d 5 tim
Anders Zorn, "Dalarö".
Aktuellt bud
320 EUR
Utropspris
500 EUR
Georges Braque, "Ciel Gris II".
4d 5 tim
Georges Braque, "Ciel Gris II".
Aktuellt bud
200 EUR
Utropspris
400 EUR
Hannu Väisänen, Utan titel.
5d 4 tim
Hannu Väisänen, Utan titel.
Aktuellt bud
140 EUR
Utropspris
250 EUR
Hannu Väisänen, Utan titel.
6d 5 tim
Hannu Väisänen, Utan titel.
Aktuellt bud
100 EUR
Utropspris
300 EUR
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.