Kan inte nå servern

Grafik

Avdelningen grafik omfattar verk på papper i de flesta olika trycktekniker från närmare fem århundraden. Här möter vi stora internationellt kända namn men till något mer modesta priser. Inom kategorin finns äldre grafiska metoder som litografier, träsnitt, etsningar och mer moderna tekniker som t.ex. serigrafier.

 
37 föremål
Karl Axel Pehrson, "Mazurka".
5d 7 tim
Karl Axel Pehrson, "Mazurka".
Aktuellt bud
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Pierre Olofsson, färglitografi.
5d 7 tim
Pierre Olofsson, färglitografi.
Aktuellt bud
550 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Peter Dahl, Utan titel.
6d 4 tim
Peter Dahl, Utan titel.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Peter Dahl, Utan titel.
6d 4 tim
Peter Dahl, Utan titel.
Aktuellt bud
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Hughie O´Donoghue, Utan titel.
3d 4 tim
Hughie O´Donoghue, Utan titel.
Aktuellt bud
2 750 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Jean Dubuffet, , "Le Guerrier" 1958.
2d 8 tim
Jean Dubuffet, , "Le Guerrier" 1958.
Aktuellt bud
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Victor Vasarely, "Louisiana 3".
7 tim 59m
Victor Vasarely, "Louisiana 3".
Aktuellt bud
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Franco Costa, "The Ocean's Champion crop".
3 tim 47m
Franco Costa, "The Ocean's Champion crop".
Aktuellt bud
3 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Raul Meel, Windows and Landscape 3".
5d 4 tim
Raul Meel, Windows and Landscape 3".
Aktuellt bud
1 211 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Pablo Picasso, efter. "Harlequin".
5d 4 tim
Pablo Picasso, efter. "Harlequin".
Aktuellt bud
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Antoni Clavé, Utan titel.
8 tim 47m
Antoni Clavé, Utan titel.
Aktuellt bud
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ola Billgren, litografier, 2 st.
4d 8 tim
Ola Billgren, litografier, 2 st.
Aktuellt bud
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Yrjö Edelmann, "Wrapped Bottle".
5d 4 tim
Yrjö Edelmann, "Wrapped Bottle".
Aktuellt bud
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Peter Dahl, Tre gracer.
3d 8 tim
Peter Dahl, Tre gracer.
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Roberto Matta, Komposition.
2d 6 tim
Roberto Matta, Komposition.
Aktuellt bud
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ernst Billgren, Utan titel.
2d 6 tim
Ernst Billgren, Utan titel.
Aktuellt bud
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Günter Frühtrunk, "Staccato".
5d 4 tim
Günter Frühtrunk, "Staccato".
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Philip von Schantz, "Sutare Ti'ncati".
5d 5 tim
Philip von Schantz, "Sutare Ti'ncati".
Aktuellt bud
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Mona Huss Walin, Stockholm från Södermalm.
5d 3 tim
Mona Huss Walin, Stockholm från Södermalm.
Aktuellt bud
2 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Yrjö Edelmann, "Packed blue and grey heaven".
5d 4 tim
Yrjö Edelmann, "Packed blue and grey heaven".
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Andy Warhol, efter, "Brillo".
2d 5 tim
Andy Warhol, efter, "Brillo".
Aktuellt bud
24 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.