Kan inte nå servern
Temaauktioner online
Madeleine Pyk – en samling F769
Auktion:
The Eclectic Collection F772
Auktion:
Helge Dahlman F782
Auktion:
Birds by Toikka – Part 2 F728
Auktion:
En privat samling handknutna bruksföremål från Persien E1309
Auktion:
Silver Linings E1279
Auktion:
Chalet Interiors E1217
Auktion:
Liveauktioner
Contemporary Art & Design 670
Auktion: 21−22 april 2026
Important Timepieces 671
Auktion: 21 april 2026
Modern Art & Design 672
Auktion: 20−21 maj 2026
Important Spring Sale 673
Auktion: 10−12 juni 2026

Grafik

Avdelningen grafik omfattar verk på papper i de flesta olika trycktekniker från närmare fem århundraden. Här möter vi stora internationellt kända namn men till något mer modesta priser. Inom kategorin finns äldre grafiska metoder som litografier, träsnitt, etsningar och mer moderna tekniker som t.ex. serigrafier.

 
14 föremål
Franco Costa, "Maxis in Miami".
1d 17 tim
Franco Costa, "Maxis in Miami".
Aktuellt bud
1 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Isaac Grünewald, "På terrassen".
2d 19 tim
Isaac Grünewald, "På terrassen".
Aktuellt bud
300 SEK
Utropspris
5 000 SEK
AKAY, "Pleasure".
1d 18 tim
AKAY, "Pleasure".
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ola Billgren, "Bildstod IV".
6d 19 tim
Ola Billgren, "Bildstod IV".
Aktuellt bud
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Antoni Clavé, Utan titel.
4d 19 tim
Antoni Clavé, Utan titel.
Aktuellt bud
450 SEK
Utropspris
2 500 SEK
James Coignard, Svart fågel.
6d 19 tim
James Coignard, Svart fågel.
Aktuellt bud
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Max Ernst, Komposition.
1d 17 tim
Max Ernst, Komposition.
Aktuellt bud
1 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Max Ernst, "Masque".
1d 17 tim
Max Ernst, "Masque".
Aktuellt bud
1 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Robert Rauschenberg, "Bait (Stoned Moon)".
3d 15 tim
Robert Rauschenberg, "Bait (Stoned Moon)".
Aktuellt bud
11 000 SEK
Utropspris
18 000 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.