Kan inte nå servern

Grafik

Avdelningen grafik omfattar verk på papper i de flesta olika trycktekniker från närmare fem århundraden. Här möter vi stora internationellt kända namn men till något mer modesta priser. Inom kategorin finns äldre grafiska metoder som litografier, träsnitt, etsningar och mer moderna tekniker som t.ex. serigrafier.

 
26 föremål
Franco Costa, "Maxis in Miami".
6d 8 tim
Franco Costa, "Maxis in Miami".
Aktuellt bud
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Enrico Baj, Utan titel.
1d 11 tim
Enrico Baj, Utan titel.
Aktuellt bud
333 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Lotte Laserstein, Traute.
3d 11 tim
Lotte Laserstein, Traute.
Aktuellt bud
4 200 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Max Walter Svanberg, "Drömkvinnans kyss IV".
2d 12 tim
Max Walter Svanberg, "Drömkvinnans kyss IV".
Aktuellt bud
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Roberto Matta, Komposition.
1d 10 tim
Roberto Matta, Komposition.
Aktuellt bud
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Peter Dahl, Tre gracer.
2d 13 tim
Peter Dahl, Tre gracer.
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Philip von Schantz, "Sutare Ti'ncati".
4d 9 tim
Philip von Schantz, "Sutare Ti'ncati".
Aktuellt bud
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ernst Billgren, Utan titel.
1d 11 tim
Ernst Billgren, Utan titel.
Aktuellt bud
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Enrico Baj, "Garofano".
1d 10 tim
Enrico Baj, "Garofano".
Aktuellt bud
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Nick Alm, "Kaféscen".
1d 11 tim
Nick Alm, "Kaféscen".
Aktuellt bud
3 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Madeleine Pyk, Utan titel.
6d 9 tim
Madeleine Pyk, Utan titel.
Aktuellt bud
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
AKAY, Reason for Living.
6d 9 tim
AKAY, Reason for Living.
Aktuellt bud
1 250 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Günter Frühtrunk, "Staccato".
4d 9 tim
Günter Frühtrunk, "Staccato".
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.