Kan inte nå servern

Grafik

Avdelningen grafik omfattar verk på papper i de flesta olika trycktekniker från närmare fem århundraden. Här möter vi stora internationellt kända namn men till något mer modesta priser. Inom kategorin finns äldre grafiska metoder som litografier, träsnitt, etsningar och mer moderna tekniker som t.ex. serigrafier.

 
23 föremål
Franco Costa, "Maxis in Miami".
4d 13 tim
Franco Costa, "Maxis in Miami".
Aktuellt bud
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Max Walter Svanberg, "Drömkvinnans kyss IV".
17 tim 58m
Max Walter Svanberg, "Drömkvinnans kyss IV".
Aktuellt bud
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Lotte Laserstein, Traute.
1d 17 tim
Lotte Laserstein, Traute.
Aktuellt bud
5 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Peter Dahl, Tre gracer.
18 tim 36m
Peter Dahl, Tre gracer.
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Philip von Schantz, "Sutare Ti'ncati".
2d 15 tim
Philip von Schantz, "Sutare Ti'ncati".
Aktuellt bud
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Madeleine Pyk, Utan titel.
4d 15 tim
Madeleine Pyk, Utan titel.
Aktuellt bud
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Yrjö Edelmann, "Wrapped Christmas Tree".
4d 17 tim
Yrjö Edelmann, "Wrapped Christmas Tree".
Aktuellt bud
1 275 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bengt Lindström, Utan titel.
4d 13 tim
Bengt Lindström, Utan titel.
Aktuellt bud
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
AKAY, "Akayism".
7d 16 tim
AKAY, "Akayism".
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
AKAY, Reason for Living.
4d 14 tim
AKAY, Reason for Living.
Aktuellt bud
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Günter Frühtrunk, "Staccato".
2d 14 tim
Günter Frühtrunk, "Staccato".
Aktuellt bud
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Max Mikael Book, "Timex".
5d 15 tim
Max Mikael Book, "Timex".
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.