Kan inte nå servern

Grafik

Avdelningen grafik omfattar verk på papper i de flesta olika trycktekniker från närmare fem århundraden. Här möter vi stora internationellt kända namn men till något mer modesta priser. Inom kategorin finns äldre grafiska metoder som litografier, träsnitt, etsningar och mer moderna tekniker som t.ex. serigrafier.

 
20 föremål
Enrico Baj, Utan titel.
3d
Enrico Baj, Utan titel.
Aktuellt bud
333 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Lotte Laserstein, Traute.
5d 1 tim
Lotte Laserstein, Traute.
Aktuellt bud
4 200 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Nick Alm, "Kaféscen".
3d 1 tim
Nick Alm, "Kaféscen".
Aktuellt bud
3 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Enrico Baj, "Garofano".
3d
Enrico Baj, "Garofano".
Aktuellt bud
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Peter Dahl, Tre gracer.
4d 2 tim
Peter Dahl, Tre gracer.
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Roberto Matta, Komposition.
3d
Roberto Matta, Komposition.
Aktuellt bud
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ernst Billgren, Utan titel.
3d
Ernst Billgren, Utan titel.
Aktuellt bud
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Philip von Schantz, "Sutare Ti'ncati".
5d 23 tim
Philip von Schantz, "Sutare Ti'ncati".
Aktuellt bud
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ola Billgren, "Bildstod IV".
1d 2 tim
Ola Billgren, "Bildstod IV".
Aktuellt bud
2 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Linn Fernström, "Mannen med baggarna inuti".
5d
Linn Fernström, "Mannen med baggarna inuti".
Aktuellt bud
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
James Coignard, Svart fågel.
1d 2 tim
James Coignard, Svart fågel.
Aktuellt bud
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Günter Frühtrunk, "Staccato".
5d 23 tim
Günter Frühtrunk, "Staccato".
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.