Kan inte nå servern

Grafik

Avdelningen grafik omfattar verk på papper i de flesta olika trycktekniker från närmare fem århundraden. Här möter vi stora internationellt kända namn men till något mer modesta priser. Inom kategorin finns äldre grafiska metoder som litografier, träsnitt, etsningar och mer moderna tekniker som t.ex. serigrafier.

 
17 föremål
Unto Koistinen, Kvinnosällskap.
6d 19 tim
Unto Koistinen, Kvinnosällskap.
Aktuellt bud
200 EUR
Utropspris
300 EUR
Pablo Picasso, efter. "Harlequin".
3d 16 tim
Pablo Picasso, efter. "Harlequin".
Aktuellt bud
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
"Maisema-aihe" (Landskapmotiv).
3d 14 tim
"Maisema-aihe" (Landskapmotiv).
Aktuellt bud
80 EUR
Utropspris
250 EUR
Kuutti Lavonen, "Hiljainen".
4d 19 tim
Kuutti Lavonen, "Hiljainen".
Aktuellt bud
800 EUR
Utropspris
800 EUR
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.