Kan inte nå servern

Grafik

Avdelningen grafik omfattar verk på papper i de flesta olika trycktekniker från närmare fem århundraden. Här möter vi stora internationellt kända namn men till något mer modesta priser. Inom kategorin finns äldre grafiska metoder som litografier, träsnitt, etsningar och mer moderna tekniker som t.ex. serigrafier.

 
31 föremål
André Lanskoy, Ur "Journal d'un Fou".
6d 9 tim
André Lanskoy, Ur "Journal d'un Fou".
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Anders Zorn, "Sommar".
15 tim 12m
Anders Zorn, "Sommar".
Aktuellt bud
3 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Victor Vasarely, färgseriegrafi, utan titel.
10 tim 48m
Victor Vasarely, färgseriegrafi, utan titel.
Aktuellt bud
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Raul Meel, Windows and Landscape 3".
1d 9 tim
Raul Meel, Windows and Landscape 3".
Aktuellt bud
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Camilla Pyk, utan titel.
5d 11 tim
Camilla Pyk, utan titel.
Aktuellt bud
666 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Jan Håfström, "Den eviga återkomsten".
7d 9 tim
Jan Håfström, "Den eviga återkomsten".
Aktuellt bud
3 800 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Franco Costa, "Stand by to luff up".
4d 15 tim
Franco Costa, "Stand by to luff up".
Aktuellt bud
1 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ola Billgren, stilleben.
3d 14 tim
Ola Billgren, stilleben.
Aktuellt bud
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Eva Löfdahl, utan titel.
3d 14 tim
Eva Löfdahl, utan titel.
Aktuellt bud
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Peter Dahl, Tre gracer.
13 tim 4m
Peter Dahl, Tre gracer.
Aktuellt bud
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Yrjö Edelmann, "Packed blue and grey heaven".
1d 9 tim
Yrjö Edelmann, "Packed blue and grey heaven".
Aktuellt bud
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Karl Axel Pehrson, "Alternus IX".
1d 10 tim
Karl Axel Pehrson, "Alternus IX".
Aktuellt bud
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Max Mikael Book, "Timex".
3d 12 tim
Max Mikael Book, "Timex".
Aktuellt bud
2 750 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.