Kan inte nå servern

Grafik

Avdelningen grafik omfattar verk på papper i de flesta olika trycktekniker från närmare fem århundraden. Här möter vi stora internationellt kända namn men till något mer modesta priser. Inom kategorin finns äldre grafiska metoder som litografier, träsnitt, etsningar och mer moderna tekniker som t.ex. serigrafier.

 
43 föremål
Karl Axel Pehrson, "Alternus IX".
21 tim 49m
Karl Axel Pehrson, "Alternus IX".
Aktuellt bud
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Camilla Pyk, utan titel.
4d 21 tim
Camilla Pyk, utan titel.
Aktuellt bud
666 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Enrico Baj, "Garofano".
5d 21 tim
Enrico Baj, "Garofano".
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
André Lanskoy, Ur "Journal d'un Fou".
5d 20 tim
André Lanskoy, Ur "Journal d'un Fou".
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Philip von Schantz, "Röda druvor".
4d 21 tim
Philip von Schantz, "Röda druvor".
Aktuellt bud
1 050 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Franco Costa, "Stand by to luff up".
4d 2 tim
Franco Costa, "Stand by to luff up".
Aktuellt bud
1 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ahti Lavonen, Svan.
6d 22 tim
Ahti Lavonen, Svan.
Aktuellt bud
125 EUR
Utropspris
250 EUR
Eva Löfdahl, utan titel.
3d 1 tim
Eva Löfdahl, utan titel.
Aktuellt bud
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Yrjö Edelmann, "Packed blue and grey heaven".
20 tim 7m
Yrjö Edelmann, "Packed blue and grey heaven".
Aktuellt bud
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
James Coignard, Utan titel.
43m 20s
James Coignard, Utan titel.
Aktuellt bud
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
AKAY, Reason for Living.
1d 21 tim
AKAY, Reason for Living.
Aktuellt bud
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Peter Dahl, Tre gracer.
3m 20s
Peter Dahl, Tre gracer.
Aktuellt bud
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Lars Jonsson, Två fåglar.
6d 22 tim
Lars Jonsson, Två fåglar.
Aktuellt bud
200 EUR
Utropspris
300 EUR
Lennart Jirlow, "Restaurangköket".
7d
Lennart Jirlow, "Restaurangköket".
Aktuellt bud
2 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Max Mikael Book, "Timex".
2d 23 tim
Max Mikael Book, "Timex".
Aktuellt bud
2 750 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Raul Meel, Windows and Landscape 3".
20 tim 23m
Raul Meel, Windows and Landscape 3".
Aktuellt bud
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Carl Johan De Geer, "Vittnet".
2d 22 tim
Carl Johan De Geer, "Vittnet".
Aktuellt bud
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Kuutti Lavonen, "Lilja".
8d
Kuutti Lavonen, "Lilja".
Aktuellt bud
300 EUR
Utropspris
500 EUR
Ola Billgren, stilleben.
3d 1 tim
Ola Billgren, stilleben.
Aktuellt bud
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Kuutti Lavonen, "Aeda".
6d 23 tim
Kuutti Lavonen, "Aeda".
Aktuellt bud
450 EUR
Utropspris
600 EUR
Anders Zorn, "Sommar".
2 tim 11m
Anders Zorn, "Sommar".
Aktuellt bud
5 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Jan Håfström, "Den eviga återkomsten".
6d 20 tim
Jan Håfström, "Den eviga återkomsten".
Aktuellt bud
7 200 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.