Kan inte nå servern

Grafik

Avdelningen grafik omfattar verk på papper i de flesta olika trycktekniker från närmare fem århundraden. Här möter vi stora internationellt kända namn men till något mer modesta priser. Inom kategorin finns äldre grafiska metoder som litografier, träsnitt, etsningar och mer moderna tekniker som t.ex. serigrafier.

 
22 föremål
Unto Koistinen, Kvinnosällskap.
4d 9 tim
Unto Koistinen, Kvinnosällskap.
Aktuellt bud
200 EUR
Utropspris
300 EUR
Pablo Picasso, efter. "Harlequin".
1d 6 tim
Pablo Picasso, efter. "Harlequin".
Aktuellt bud
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Max Mikael Book, "Timex".
4d 7 tim
Max Mikael Book, "Timex".
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Päivi Lempinen, Tält.
1d 4 tim
Päivi Lempinen, Tält.
Aktuellt bud
50 EUR
Utropspris
200 EUR
Lauri Ahlgrén, "Lidon tuntematon".
10 tim 1m
Lauri Ahlgrén, "Lidon tuntematon".
Aktuellt bud
110 EUR
Utropspris
200 EUR
"Maisema-aihe" (Landskapmotiv).
1d 5 tim
"Maisema-aihe" (Landskapmotiv).
Aktuellt bud
120 EUR
Utropspris
250 EUR
Hannu Väisänen, Utan titel.
6d 9 tim
Hannu Väisänen, Utan titel.
Aktuellt bud
100 EUR
Utropspris
300 EUR
Georges Braque, "Ciel Gris II".
4d 10 tim
Georges Braque, "Ciel Gris II".
Aktuellt bud
200 EUR
Utropspris
400 EUR
Kuutti Lavonen, "Hiljainen".
2d 10 tim
Kuutti Lavonen, "Hiljainen".
Aktuellt bud
820 EUR
Utropspris
800 EUR
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.