Kan inte nå servern
Temaauktioner online
Selected Fashion – A Private Collection F771
Auktion:
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Auktion:
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Auktion:
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Auktion:
Klassiska antikviteter F757
Auktion:
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Auktion:
Kitchen Stories E1284
Auktion:
A Token of Love E1285
Auktion:
Liveauktioner
Contemporary Art & Design 670
Auktion: 21−22 april 2026
Important Timepieces 671
Auktion: 21 april 2026
Modern Art & Design 672
Auktion: 20−21 maj 2026
Important Spring Sale 673
Auktion: 10−12 juni 2026

Grafik

Avdelningen grafik omfattar verk på papper i de flesta olika trycktekniker från närmare fem århundraden. Här möter vi stora internationellt kända namn men till något mer modesta priser. Inom kategorin finns äldre grafiska metoder som litografier, träsnitt, etsningar och mer moderna tekniker som t.ex. serigrafier.

 
37 föremål
Enrico Baj, Utan titel.
22 tim 25m
Enrico Baj, Utan titel.
Aktuellt bud
333 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Lennart Jirlow, "Mourlots tryckeri".
1d
Lennart Jirlow, "Mourlots tryckeri".
Aktuellt bud
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
John Kørner, "In the first of May".
3d 19 tim
John Kørner, "In the first of May".
Aktuellt bud
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Linn Fernström, Utan titel.
4d 22 tim
Linn Fernström, Utan titel.
Aktuellt bud
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Philip von Schantz, "Blå kväll".
5d 22 tim
Philip von Schantz, "Blå kväll".
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Vladimir (Vlada) Veličković, Utan titel.
5d 22 tim
Vladimir (Vlada) Veličković, Utan titel.
Aktuellt bud
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Raul Meel,  "Windows and Landscape 2".
21 tim 39m
Raul Meel, "Windows and Landscape 2".
Aktuellt bud
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Anders Zorn, "Sandhamn".
3d 22 tim
Anders Zorn, "Sandhamn".
Aktuellt bud
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Madeleine Pyk, "I ateljén".
1d 23 tim
Madeleine Pyk, "I ateljén".
Aktuellt bud
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Vladimir (Vlada) Veličković, Utan titel.
6d
Vladimir (Vlada) Veličković, Utan titel.
Aktuellt bud
355 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Anders Zorn, "Skrämda".
1d 22 tim
Anders Zorn, "Skrämda".
Aktuellt bud
4 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Tony Cragg, "Static II".
3d 19 tim
Tony Cragg, "Static II".
Aktuellt bud
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Anders Zorn, "Dalälven".
3d 21 tim
Anders Zorn, "Dalälven".
Aktuellt bud
9 200 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Isaac Grünewald, efter, "Pommac".
5d 22 tim
Isaac Grünewald, efter, "Pommac".
Aktuellt bud
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Yrjö Edelmann, "Wrapped Mac Laren II".
2d 15 tim
Yrjö Edelmann, "Wrapped Mac Laren II".
Aktuellt bud
3 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Madeleine Pyk, "Tigern på Skägga".
1d 21 tim
Madeleine Pyk, "Tigern på Skägga".
Aktuellt bud
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Jonas Brolin, karta, Stockholms Stad, 1771.
1d
Jonas Brolin, karta, Stockholms Stad, 1771.
Aktuellt bud
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Anders Zorn, "Bärsärk".
1d 21 tim
Anders Zorn, "Bärsärk".
Aktuellt bud
7 750 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Björn Wessman, "Destillat".
1 tim 23m
Björn Wessman, "Destillat".
Aktuellt bud
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.