Kan inte nå servern

Grafik

Avdelningen grafik omfattar verk på papper i de flesta olika trycktekniker från närmare fem århundraden. Här möter vi stora internationellt kända namn men till något mer modesta priser. Inom kategorin finns äldre grafiska metoder som litografier, träsnitt, etsningar och mer moderna tekniker som t.ex. serigrafier.

 
57 föremål
Peter Dahl, Tre gracer.
7d 21 tim
Peter Dahl, Tre gracer.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Enrico Baj, Utan titel.
2d 15 tim
Enrico Baj, Utan titel.
Aktuellt bud
333 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Antoni Clavé, Utan titel.
1d 17 tim
Antoni Clavé, Utan titel.
Aktuellt bud
1 005 SEK
Utropspris
2 500 SEK
AKAY, "Pleasure".
2d 13 tim
AKAY, "Pleasure".
Aktuellt bud
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Peter Dahl, Utan titel.
5d 19 tim
Peter Dahl, Utan titel.
Aktuellt bud
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
James Coignard, Utan titel.
7d 22 tim
James Coignard, Utan titel.
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Anders Zorn, "Sommar".
8d
Anders Zorn, "Sommar".
Aktuellt bud
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Philip von Schantz, "Sutare Ti'ncati".
3d 22 tim
Philip von Schantz, "Sutare Ti'ncati".
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Enrico Baj, "Garofano".
5d
Enrico Baj, "Garofano".
Aktuellt bud
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Lennart Jirlow, "Mourlots tryckeri".
3d 19 tim
Lennart Jirlow, "Mourlots tryckeri".
Aktuellt bud
450 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Makode Linde, "Gustav V".
1d 18 tim
Makode Linde, "Gustav V".
Aktuellt bud
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
AKAY, "Akayism".
22 tim 5m
AKAY, "Akayism".
Aktuellt bud
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Max Ernst, "Oiseau vierge".
1d 16 tim
Max Ernst, "Oiseau vierge".
Aktuellt bud
1 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Raul Meel, "Windows and Landscape 5".
6d 20 tim
Raul Meel, "Windows and Landscape 5".
Aktuellt bud
600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Linn Fernström, "Prata bubbla".
1d 19 tim
Linn Fernström, "Prata bubbla".
Aktuellt bud
7 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Fernand Léger, "Nature Morte au Vasebleu".
3d 20 tim
Fernand Léger, "Nature Morte au Vasebleu".
Aktuellt bud
2 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
John Young, Sultan Soliman Khan I.
1d 18 tim
John Young, Sultan Soliman Khan I.
Aktuellt bud
3 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.