Kan inte nå servern

Grafik

Avdelningen grafik omfattar verk på papper i de flesta olika trycktekniker från närmare fem århundraden. Här möter vi stora internationellt kända namn men till något mer modesta priser. Inom kategorin finns äldre grafiska metoder som litografier, träsnitt, etsningar och mer moderna tekniker som t.ex. serigrafier.

 
32 föremål
Jan Håfström, "Den eviga återkomsten".
7d 15 tim
Jan Håfström, "Den eviga återkomsten".
Aktuellt bud
3 800 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Enrico Baj, "Garofano".
6d 16 tim
Enrico Baj, "Garofano".
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
André Lanskoy, Ur "Journal d'un Fou".
6d 15 tim
André Lanskoy, Ur "Journal d'un Fou".
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Max Mikael Book, "Timex".
3d 19 tim
Max Mikael Book, "Timex".
Aktuellt bud
2 750 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Carl Johan De Geer, "Vittnet".
3d 17 tim
Carl Johan De Geer, "Vittnet".
Aktuellt bud
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
AKAY, Reason for Living.
2d 16 tim
AKAY, Reason for Living.
Aktuellt bud
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Karl Axel Pehrson, "Alternus IX".
1d 17 tim
Karl Axel Pehrson, "Alternus IX".
Aktuellt bud
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Raul Meel, Windows and Landscape 3".
1d 15 tim
Raul Meel, Windows and Landscape 3".
Aktuellt bud
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Yrjö Edelmann, "Packed blue and grey heaven".
1d 15 tim
Yrjö Edelmann, "Packed blue and grey heaven".
Aktuellt bud
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Anders Zorn, "Sommar".
21 tim 30m
Anders Zorn, "Sommar".
Aktuellt bud
3 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
James Coignard, Utan titel.
20 tim 2m
James Coignard, Utan titel.
Aktuellt bud
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Peter Dahl, Tre gracer.
19 tim 22m
Peter Dahl, Tre gracer.
Aktuellt bud
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Yrjö Edelmann, Utan titel.
18 tim 40m
Yrjö Edelmann, Utan titel.
Aktuellt bud
600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Rolf Hanson, "Happy Sad".
17 tim 38m
Rolf Hanson, "Happy Sad".
Aktuellt bud
2 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.