Kan inte nå servern

Grafik

Avdelningen grafik omfattar verk på papper i de flesta olika trycktekniker från närmare fem århundraden. Här möter vi stora internationellt kända namn men till något mer modesta priser. Inom kategorin finns äldre grafiska metoder som litografier, träsnitt, etsningar och mer moderna tekniker som t.ex. serigrafier.

 
31 föremål
Max Mikael Book, "Timex".
4d 5 tim
Max Mikael Book, "Timex".
Aktuellt bud
2 750 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Carl Johan De Geer, "Vittnet".
4d 3 tim
Carl Johan De Geer, "Vittnet".
Aktuellt bud
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
AKAY, Reason for Living.
3d 3 tim
AKAY, Reason for Living.
Aktuellt bud
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Raul Meel, Windows and Landscape 3".
2d 2 tim
Raul Meel, Windows and Landscape 3".
Aktuellt bud
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Yrjö Edelmann, "Packed blue and grey heaven".
2d 1 tim
Yrjö Edelmann, "Packed blue and grey heaven".
Aktuellt bud
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Anders Zorn, "Sommar".
1d 7 tim
Anders Zorn, "Sommar".
Aktuellt bud
3 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
James Coignard, Utan titel.
1d 6 tim
James Coignard, Utan titel.
Aktuellt bud
1 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Peter Dahl, Tre gracer.
1d 5 tim
Peter Dahl, Tre gracer.
Aktuellt bud
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Yrjö Edelmann, Utan titel.
1d 4 tim
Yrjö Edelmann, Utan titel.
Aktuellt bud
550 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Rolf Hanson, "Happy Sad".
1d 3 tim
Rolf Hanson, "Happy Sad".
Aktuellt bud
2 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Madeleine Pyk, "I ateljén".
3 tim 59m
Madeleine Pyk, "I ateljén".
Aktuellt bud
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Raul Meel, "Windows and Landscape 5".
3 tim 47m
Raul Meel, "Windows and Landscape 5".
Aktuellt bud
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Lennart Jirlow, Vid växthuset.
2 tim 19m
Lennart Jirlow, Vid växthuset.
Aktuellt bud
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Lennart Jirlow, Cyklisten.
2 tim 13m
Lennart Jirlow, Cyklisten.
Aktuellt bud
1 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Lennart Jirlow, Bokhandlaren.
1 tim 59m
Lennart Jirlow, Bokhandlaren.
Aktuellt bud
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.