Kan inte nå servern
Temaauktioner online
Madeleine Pyk – en samling F769
Auktion:
The Eclectic Collection F772
Auktion:
Helge Dahlman F782
Auktion:
Birds by Toikka – Part 2 F728
Auktion:
En privat samling handknutna bruksföremål från Persien E1309
Auktion:
Silver Linings E1279
Auktion:
Chalet Interiors E1217
Auktion:
Liveauktioner
Contemporary Art & Design 670
Auktion: 21−22 april 2026
Important Timepieces 671
Auktion: 21 april 2026
Modern Art & Design 672
Auktion: 20−21 maj 2026
Important Spring Sale 673
Auktion: 10−12 juni 2026

Grafik

Avdelningen grafik omfattar verk på papper i de flesta olika trycktekniker från närmare fem århundraden. Här möter vi stora internationellt kända namn men till något mer modesta priser. Inom kategorin finns äldre grafiska metoder som litografier, träsnitt, etsningar och mer moderna tekniker som t.ex. serigrafier.

 
10 föremål
Hans Arnold, Turistbuss.
4d 23 tim
Hans Arnold, Turistbuss.
Aktuellt bud
100 EUR
Utropspris
300 EUR
Damien Hirst, "Forever" (small).
4d 2 tim
Damien Hirst, "Forever" (small).
Aktuellt bud
222 EUR
Utropspris
1 000 EUR
Pentti Koivikko, Vår.
6d
Pentti Koivikko, Vår.
Aktuellt bud
60 EUR
Utropspris
250 EUR
Lauri Ahlgrén, "Blå dröm".
6d
Lauri Ahlgrén, "Blå dröm".
Aktuellt bud
100 EUR
Utropspris
250 EUR
Jean (Hans) Arp, Komposition.
5d
Jean (Hans) Arp, Komposition.
Aktuellt bud
370 EUR
Utropspris
500 EUR
Melek Mazici, Utan titel.
2d 21 tim
Melek Mazici, Utan titel.
Aktuellt bud
180 EUR
Utropspris
250 EUR
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.