Kan inte nå servern

Grafik

Avdelningen grafik omfattar verk på papper i de flesta olika trycktekniker från närmare fem århundraden. Här möter vi stora internationellt kända namn men till något mer modesta priser. Inom kategorin finns äldre grafiska metoder som litografier, träsnitt, etsningar och mer moderna tekniker som t.ex. serigrafier.

 
17 föremål
Kuutti Lavonen, "Hiljainen".
6d 23 tim
Kuutti Lavonen, "Hiljainen".
Aktuellt bud
690 EUR
Utropspris
800 EUR
Jean (Hans) Arp, Komposition.
18 tim 23m
Jean (Hans) Arp, Komposition.
Aktuellt bud
400 EUR
Utropspris
500 EUR
Pentti Koivikko, Vår.
1d 18 tim
Pentti Koivikko, Vår.
Aktuellt bud
60 EUR
Utropspris
250 EUR
Lauri Ahlgrén, "Blå dröm".
1d 18 tim
Lauri Ahlgrén, "Blå dröm".
Aktuellt bud
100 EUR
Utropspris
250 EUR
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.