Kan inte nå servern

Design – tidlösa och ikoniska möbler samt föremål

Rum med nordisk design

Under vår kategori Design finner du allt från moderna klassiker till föremål av kända skandinaviska och internationella formgivare och möbeltillverkare. Vi får löpande in design inom alla kategorier såsom möbler, glas, belysning, keramik, silver och inom ett flertal olika tidsepoker – från omkring 1900 och fram till idag. Inred vackert... Läs mer

 
21 föremål
Soffbord, ett par, "Bellagio", Minotti, 2000-tal.
47m 51s
Soffbord, ett par, "Bellagio", Minotti, 2000-tal.
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Niels Gammelgaard, bokhylla "Moment/Enetri" för IKEA.
2d
Niels Gammelgaard, bokhylla "Moment/Enetri" för IKEA.
Aktuellt bud
1 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffbord, ett par, Minotti.
37m 51s
Soffbord, ett par, Minotti.
Aktuellt bud
4 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Jean-Marie Massaud soffa "Steeve" för Arper 2015.
4d
Jean-Marie Massaud soffa "Steeve" för Arper 2015.
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
28 000 SEK
Jens Juul Eilersen, soffa, "Loft".
33m 51s
Jens Juul Eilersen, soffa, "Loft".
Aktuellt bud
7 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.