Design – tidlösa och ikoniska möbler samt föremål

Rum med nordisk design

72 föremål
Sideboard, "Korsör", Ikea, 1960-tal.
1d 21 tim
5 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Bruno Mathsson, fåtölj, "Jetson", Dux.
2d
7 700 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Soffbord, samtida.
2d 1 tim
Soffbord, samtida.
500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Soffa, 1900-talets andra hälft.
2d 20 tim
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Byrå, "Abisko", Mavis, samtida.
3d 17 tim
2 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
John Kandell, hylla, "Pilaster", Källemo.
5d 21 tim
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Karmstolar, ett par, "Salome", Slettvoll.
6d
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffa,  R.O.O.M.
6d 22 tim
Soffa, R.O.O.M.
300 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Soffbord, 1970-tal.
6d 23 tim
Soffbord, 1970-tal.
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK