Design – tidlösa och ikoniska möbler samt föremål

Rum med nordisk design

122 föremål
Åke Nilsson, soffa, "Roma", Dux 1970-tal.
2m 31s
14 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Byrå, 1930/40-tal.
50m 31s
Byrå, 1930/40-tal.
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Karmstolar, ett par, "Salome", Slettvoll.
1 tim 8m
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffa,  R.O.O.M.
23 tim 20m
Soffa, R.O.O.M.
1 100 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Fåtölj, 1900-talets första hälft.
23 tim 34m
14 500 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Soffbord, 1970-tal.
1d
Soffbord, 1970-tal.
4 644 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Nordiska Kompaniet, matbord, "Lovö", 1940-tal.
2d 23 tim
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Soffa, Swedish Modern, 1900-talets mitt.
3d 1 tim
11 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Tom Dixon, pall, "Fan", samtida.
3d 22 tim
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Barpallar, 4 st, Johanson Design.
5d
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Soffbord, ett par, Minotti.
5d 1 tim
Soffbord, ett par, Minotti.
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Skänk/sideboard, 1900-talets mitt.
5d 2 tim
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffa, Slettvoll, Norge.
5d 22 tim
Soffa, Slettvoll, Norge.
2 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Fåtöljer, ett par, 1940-tal.
5d 22 tim
Fåtöljer, ett par, 1940-tal.
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Fåtölj med fotpall, Jio Möbler.
5d 22 tim
400 SEK
Utropspris
4 500 SEK
Soffa, Jio Möbler.
5d 23 tim
Soffa, Jio Möbler.
Inga bud
Utropspris
12 000 SEK
Soffa, "Charles", Jio möbler, samtida.
5d 23 tim
5 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK