Design – tidlösa och ikoniska möbler samt föremål

Rum med nordisk design

96 föremål
Børge Mogensen, Stolar 2 st BM 87.
1m 15s
3 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
John Kandell, hylla, "Pilaster", Källemo.
20 tim 23m
4 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Åke Nilsson, soffa, "Roma", Dux 1970-tal.
22 tim 27m
12 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Karmstolar, ett par, "Salome", Slettvoll.
23 tim 33m
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Dagbädd, "Dicentra", Søren Lund, Danmark.
1d
23 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Soffa,  R.O.O.M.
1d 21 tim
Soffa, R.O.O.M.
1 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Fåtölj, 1900-talets första hälft.
1d 21 tim
14 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Soffbord, 1970-tal.
1d 22 tim
Soffbord, 1970-tal.
4 133 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Nordiska Kompaniet, matbord, "Lovö", 1940-tal.
3d 22 tim
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Soffa, Swedish Modern, 1900-talets mitt.
3d 23 tim
11 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Tom Dixon, pall, "Fan", samtida.
4d 20 tim
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Barpallar, 4 st, Johanson Design.
5d 22 tim
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Soffbord, ett par, Minotti.
6d
Soffbord, ett par, Minotti.
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Yngve Ekström, fåtölj, "Lamino", Swedese.
6d
1 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Fåtöljer, ett par, 1940-tal.
6d 21 tim
Fåtöljer, ett par, 1940-tal.
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Soffa, Jio Möbler.
6d 21 tim
Soffa, Jio Möbler.
Inga bud
Utropspris
12 000 SEK