Design – tidlösa och ikoniska möbler samt föremål

Rum med nordisk design

103 föremål
Børge Mogensen, Stolar 2 st BM 87.
2 tim 48m
2 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
John Kandell, hylla, "Pilaster", Källemo.
23 tim 10m
4 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Åke Nilsson, soffa, "Roma", Dux 1970-tal.
1d 1 tim
12 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Karmstolar, ett par, "Salome", Slettvoll.
1d 2 tim
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffa,  R.O.O.M.
2d
Soffa, R.O.O.M.
1 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Fåtölj, 1900-talets första hälft.
2d
14 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Soffbord, 1970-tal.
2d 1 tim
Soffbord, 1970-tal.
4 133 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Nordiska Kompaniet, matbord, "Lovö", 1940-tal.
4d
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Soffa, Swedish Modern, 1900-talets mitt.
4d 2 tim
11 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Tom Dixon, pall, "Fan", samtida.
4d 23 tim
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Vitrinskåp, samtida.
6d
Vitrinskåp, samtida.
Inga bud
Utropspris
6 000 SEK
Barpallar, 4 st, Johanson Design.
6d 1 tim
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Soffbord, ett par, Minotti.
6d 3 tim
Soffbord, ett par, Minotti.
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Soffa, Jio Möbler.
7d
Soffa, Jio Möbler.
Inga bud
Utropspris
12 000 SEK